X
تبلیغات
رایتل
یادداشتهای یک اطلاع رسان کتابخانه دانشگاهی کتابخانه عمومی کتابداری کتابداری پزشکی کتابداران کتابداران پزشکی کتابهای مرجع مطالب جالب کتابداری کتابهای پرفروش کتابهای رایگان برای دانلود اطلاع رسانی اطلاعات پائولوکوئلیو دکتر شریعتی زهیر کیمیاگر انتشارات منتشر نویسنده دانشجوی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات زهره نیکخواه

وب نوشت های زهره نیکخواه دانشجوی کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی درباره کتابداری و اطلاع رسانی
آرشیو

یکشنبه 28 اسفند‌ماه سال 1384
چه کسی اطلاع رسان است ؟

 

یکی از خوانندگان وبلاگ از طریق ایمیلی پرسیده بودند که اطلاع رسان یعنی چی ؟ در پاسخ به سوال این عزیز و همینطور شفاف سازی ! در مورد عنوان وبلاگ تعریفی رو که در دانشنامه کتابداری خانم پوری سلطانی در مورد واژه ی اطلاع رسان اومده رو عینا اینجا میارم ...خانم پوری سلطانی در توصیف اطلاع رسان میگن که : اطلاع رسان شخصی است که علم اطلاعات را می داند و می تواند نیازهای اطلاعاتی محققان و دانشمندان را بر آورده کند .بنابراین اطلاع رسان بیشتر به کسی گفته می شود که بتواند اطلاعات را گردآوری ، پردازش و بازیابی نماید . نه کسی که به یکی از رشته های دانش بشری یا علو خاصی احاطه کامل داشته باشد . کتابدار و اطلاع رسان بارز آمریکایی "جس شرا " می گوید " اطلاع رسان کتابداری است که کارش را درست انجام می دهد ".

پا نوشت :تا چند روز دیگه سال84 تموم میشه و آغاز سالی دیگر ....در دعای تحویل سال نو همدیگه رو فراموش نکنیم.


چهارشنبه 17 اسفند‌ماه سال 1384
یادداشتهای یک اطلاع رسان یک ساله شد

۱۷ اسفند ۱۳۸۳ برای من یک روز به یاد ماندنی هست روزی که تصمیم گرفتم وبلاگی ایجاد کنم و از طریق آن وارد دنیای مجازی بشم . وبلاگ نویسی برای من دریچه ای به یک دنیای تازه بود و در آغاز هر چند که دقیقا نمی دونستم چه کاری می خوام انجام بدم ولی به هر حال شروع کردم اونم در شرایطی که تازه دوره ی کارشناسی دانشگاه رو تمام کرده بودم و تقریبا وضعیت آشفته ای داشتم ...بعد از اتمام دانشگاه از یک طرف جدایی از همکلاسیها و دوستان دانشگاه و خوابگاه و از طرف دیگه تردید در مورد اینکه آیا به فکر ادامه تحصیل باشم یا دنبال کار من رو دچار سرگردانی کرده بود و من در این شرایط وبلاگ نویسی رو شروع کردم و بعد از قبولی در کارشناسی ارشد تصمیم گرفتم به وبلاگ نویسی جدی تر نگاه کنم ( همانطور که وبلاگ امروزه واقعا به یک پدیده تبدیل شده ).

یادداشتهای یک اطلاع رسان هرچند که تا بحال نتونسته اونطور که باید و شاید رسالت خودش رو انجام بده ولی من امیدوارم با راهنماییها و پیشنهادات شما بتونه بهتر و بهتر بشه .

پا نوشت : متاسفانه وبلاگ محبوب و پر بازدید شیز فیلتر شد !


سه‌شنبه 9 اسفند‌ماه سال 1384
معرفی یک سایت مرجع

این سایت یک لیست پستی است که ذر سال ۱۹۹۲ توسط دانشکده ی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه دومنیکن ایجاد شده . از طریق این لیست پستی کتابداران مرجع در یافتن پاسخ برای پرسشهای مرجع خیلی مشکل به یکدیگر کمک می کنند .

stumpers-l  دارای آرشیو سوالات مطرح شده است . بخشی هم با نام FAQ دارد که سوالات تکراری در آن مطرح شده است . 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

بالا ^^

Copyright By © 2005 Www.zohrehn.blogsky.coM , All Right Reserved