کتابخانه دانشگاهی کتابخانه عمومی کتابداری کتابداری پزشکی کتابداران کتابداران پزشکی کتابهای مرجع مطالب جالب کتابداری کتابهای پرفروش کتابهای رایگان برای دانلود اطلاع رسانی اطلاعات پائولوکوئلیو دکتر شریعتی زهیر کیمیاگر انتشارات منتشر نویسنده دانشجوی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات زهره نیکخواه

وب نوشت های زهره نیکخواه دانشجوی کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی درباره کتابداری و اطلاع رسانی
آرشیو

سه‌شنبه 25 بهمن‌ماه سال 1384
نگاهی به ویکی پدیا

 

همگی ما ویکی پدیا را می شناسیم و بارها در آن اقدام به جستجو کرده ایم من حتی در یکی از پستهای پیشین معرفی مختصر ی از این  دایره المعارف داشته ام . مسئله ای که توجه مرا به خود جلب کرده این است که برای اینکه بدانم در زمینه کتابداری و اطلاع رسانی  بخش فارسی ویکی پدیا چقدر تکمیل شده چند سرچ انجام دادم که نتایج جالبی در بر داشت اول واژه کتابداری را سرچ کردم که نتیجه ای در بر نداشت یعنی تاکنون کسی اقدام به تکمیل این بخش نکرده است . واژه ی دوم کتابدار بود که که نتیجه یک تعریف مختصر و بسیار کوتاه بود . بعد عبارت علوم کتابداری و اطلاع رسانی را سرچ کردم که البته  نتایج کاملتر و جامعتری داشت وقتی که به تاریخچه ی این بخش مراجعه کردم با تعجب دیدم که این صفحه توسط یک دانشجوی مهندسی نرم افزار تکمیل شده است .

اگر دوستان کتابدار هر کدام وظیفه ی ویرایش و تکمیل بخشی از زمینه های مربوط به کتابداری و اطلاع رسانی را متقبل شوند این دایره المعارف آزاد به مرور می تواند به منبع کامل و جامعی در کتابداری و اطلاع رسانی تبدیل شود.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

بالا ^^

Copyright By © 2005 Www.zohrehn.blogsky.coM , All Right Reserved